26-600 Radom, ul. Kielecka 16/24
tel/fax (48) 363-53-59
tel. (048) 383-06-92
mail: ds@digital-systems.eu
http://www.digital-systems.eu

Minolta CF 2002P

Drukarka CF2002P
W świecie biznesu coraz ważniejszy staje się przekaz informacji poprzez druk dokumentów kolorowych. Dlatego też w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na kolor w biznesie, Minolta wprowadza dwie kolorowe maszyny skierowane do korporacji oraz środowisk biznesowych średniej wielkości, gdzie dokument kolorowy jest bardzo ważny. Nowe urządzenia CF2002P oraz CF3102P to połączenie funkcjonalności świata wielofunkcyjnych urządzeń czarno-białych (np. zszywanie, dziurkowanie, składanie dokumentów) z światem drukarek kolorowych. Wychodząc na przeciw klientom Konica Minolta wprowadziła najnowsze urządzenia, które swoją szybkością oraz funkcjonalnością ułatwią pracę w biurze.

Budowa modułowa
Podobnie jak poprzedniczki, nowe modele charakteryzują się także budową modułową. Dzięki modułowej budowie nowych kolorowych drukarek firm yKonica Minolta klienci mają możliwość precyzyjnego doboru urządzenia odpowiedniego dla ich potrzeb. Duża liczba akcesoriów pozwala na oferowanie tych maszyn w różnorodnych konfiguracjach co pozwala na trafienie w potrzeby szerokiego kręgu odbiorców oraz zaspokojenie wszelkich wymagań związanych z produkcją dokumentów.

Łatwa obsługa
Podczas projektowania CF2002P i CF3102P Konica Minolta włożyła wiele pracy w celu optymalizacji obsługi urządzeń dla niezaawansowanego użytkownika w biurach. Obydwie drukarki wyposażono w prosty w obsłudze panel , a wymiana materiałów eksploatacyjnych nie sprawia żadnych trudności. Droga przebiegu papieru w obu maszynach jest bardzo krótka dlatego zacięcia papieru zdarzają się sporadycznie, jednak jeśli taka sytuacja miałaby miejsce, dzięki modułowej budowie usunięcie zacięcia jest bardzo proste. Co więcej funkcje zaawansowanego zarządzania kolorem dzięki którym uzyskujemy doskonałe wydruki nie wymagają jakichkolwiek skomplikowanych regulacji ze strony użytkownika.

Specjalistyczna wiedza firmy Konica Minolta jako producenta kopiarek przynosi korzyści wynikające z niezrównanej wszechstronności drukarki biurowej, takie jak pełnoformatowy wydruk A3 z marginesem poza częścią zadrukowaną, papier o gramaturze do 163 g/m2 oraz wydruk przezroczystych folii do rzutników bezpośrednio z kasety. Szeroki zakres opcjonalnych funkcji wykańczania, bardzo nietypowych jak na drukarkę biurową, obejmuje: dziurkowanie 4-otworowe, zszywanie w rogu i dwupunktowe oraz szybkie drukowanie dupleksowe bez tworzenia stosów (nota bene zmniejszające o połowę zużycie papieru w wielu zadaniach drukowania). Gdy uwzględni się jeszcze fakt, że wydruki kolorowe i czarno-białe są wykonywane z tą samą dużą szybkością, przyśpieszenie produktywności drukowania w biurze staje się dość wyraźne.

Specyfikacja techniczna
Specyfikacja drukarki
Pierwszy wydruk kolor : 14,1 sek. ( A4 crosswise )
mono: 7.9 sek. ( A4 crosswise )
Szybkość drukowania w A4 kolor: do 20 wydruków/min.
mono: do 31 wydruków/min.
Szybkość drukowania w A3 kolor: do 10 wydruków/min.
mono: do 15 wydruków/min.
Rozdzielczość drukowania max. 600 x 1800 dpi
Gradacja 256 gradacji
Pamięć drukarki max. 512 MB
Dysk twardy drukarki 10 GB (opcja)
Funkcje kopiowania (opcja) regulacja kolorów, wydruk testowy, funkcja książki, OHP, tryb photo
Język opisu strony PCL 5c, PS3
Interfejs parallel (IEEE1284), 10/100Base-T
Pamięć kontrolera CN3102e: 256 MB
Dysk twardy kontrolera CN3102e: 10 GB
System operacyjny Windows 95/98/NT4.0/2000/ME/XP,
Mac OS 8.5.1 lub wyższy
Narzędzia sieciowe Fiery Link, Fiery Spooler, Fiery DocBuilder, Fiery Command WorkStation, Fiery WebTools, Fiery FreeForm, PageScope Light
Obszar zadruku A5 to A3+, rozmiar użytkownika
Gramatura papieru 64 - 256 g/m2
Pojemność szuflad na papier
standard: 750 arkuszy max: 3250 arkuszy
Pojemność wyjściowa max. 1350 arkuszy
Tryby finiszera zszywanie, sortowanie, dziurkowanie, składanie, broszura
Czas nagrzewania poniżej 300 sek.
Podjanik dokumentów dwustonnych (opcja) 100 arkuszy
Rozmiar oryginału A5 - A3

  Wersja do druku [Powrót]