Dzisiaj jest niedziela, 21 stycznia 2018
  Kopiarki cyfrowe
  Faksy
  Drukarki
  Powielacze cyfrowe
  Skanery
  Kopiarki cyfrowe
  Kopiarki cyfrowe
  Kopiarki analogowe
  Faksy laserowe
  Faksy na papier zwykły
  Faksy termiczne
  Drukarki laserowe
  Kolorowe druk.laser.
  Kopiarki cyfrowe
  Kopiarki analogowe
  Kopiarki osobiste cyfr.
  Kopiarki kolorowe
  Faksy laserowe
  Faksy atramentowe
  Kopiarki cyfrowe
  Faksy
  Drukarki kolorowe
  Drukarki czarno-białe
Canon i560

Canon wprowadza na rynek Bubble Jet Printer i560 - najszybszą drukarkę w swojej klasie zapewniającą niezrównaną szybkość druku 22 strony na minutę mono oraz 15 stron na minutę w kolorze. Natryskując aż 19 milionów kropli atramentu na sekundę z prawdziwą rozdzielczością 4800 dpi, i560 wyposażona w oddzielne pojemniki z atramentem zapewnia jakość druku fotograficznego wyższą od tradycyjnych 6-kolorowych drukarek fotograficznych wykorzystując zaawansowaną technologię natryskiwania mikrokropli atramentu firmy Canon (MicroFine Droplet Technology.) z Micro-Nozzles dzięki czemu jej mikrodysze zapewniają tworzenie kropelek tuszu o wielkości zaledwie 2 pikolitrów. Ponadto i560 jest pierwsza drukarką serii Bubble Jet firmy Canon obsługującą standard PictBridge - tym samym pozwalając na bezpośrednie wydruki fotograficzne z dowolnego aparatu cyfrowego kompatybilnego z PictBridge poprzez kabel USB.

i560 jest o 25% szybsza od swojej poprzedniczki - i550, a tym samym jest o około 20 30% szybsza od swojego najbliższa rywala (według wewnętrznych testów szybkości). Aby szybkość nie odbijała się na jakości, w i560 zastosowano zaawansowaną technologię precyzyjnego rozkładu koloru (Precision Color Distribution Technology) zapewniając szybkie wydruki wysokiej jakości z rozdzielczością 1200 dpi w kolorze na zwykłym papierze. "Niezwykłe w osiągnięciu naszych inżynierów jest to, że nie tylko stworzyli najszybszą drukarkę w swojej klasie ale jeszcze dodatkowo dali nam drukarkę zdolną do osiągnięcia bezprecedensowego poziomu precyzji druku" stwierdził Hiroshi Komatsuzaki, Szef w Canon Consumer Imaging Europe. "Jeśli mówimy o dokładności druku, przejście na drukarkę wyposażoną w zaawansowaną technologię natryskiwania mikrokropli atramentu jest odpowiednikiem przejścia przez artystę od rysowania węglem do rysowania ołówkiem."

Szybkość dzięki zaawansowanym technologiom
Gama technologii dotąd wykorzystywanych w droższych drukarkach sprawia, że i560 jest najszybszą drukarką w swojej klasie. Canon wykorzystuje długą głowicę drukująca mono, która pokrywa większą cześć strony przy każdorazowym przejściu. Przekaźnikowa metoda podawania papieru zapewnia duże szybkości drukowania dzięki podawaniu następnego arkusza przed zakończeniem wyrzucania arkusza poprzedniego, a 4 niezależne, szybsze i cichsze silniki DC usprawniają działanie mechanizmów podawania papieru i karetki. Dzięki jedno-przejściowemu drukowaniu dwukierunkowemu, głowica drukująca wykonuje pełne przejście w jednym kierunku i jeszcze jedno pełne przejście w drodze powrotnej aby zredukować czasy drukowania. W tradycyjnych drukarkach powoduje to efekt prążkowania w druku kolorowym, gdyż kolejność atramentów natryskiwanych na stronę jest odwrócona przy przejściu powrotnym. Canonowi udało się wyeliminować efekt prążkowania dzięki opracowaniu zaawansowanej technologii precyzyjnego rozkładu koloru (Precision Color Distribution Technology). Dwa szeregi dysz do koloru są ustawione symetrycznie dzięki czemu kolejność atramentów natryskiwanych na stronę w jednym kierunku jest identyczna z kolejnością przy przejściu w stronę przeciwną. Tym samym wyeliminowane zostają odchylenia barwne spowodowane przez kierunek ruchu głowicy drukującej, co zapewnia jednorodne wydruki najwyższej jakości. Wydruk pełnej strony A4 z 90% pokryciem kolorem - na przykład slajdu z programu PowerPoint czy strony Internetowej w pełnym kolorze - zabiera zaledwie 26 sekund czyli o około 30% szybciej niż w drukarce konkurencji.

Precyzja druku
Aby zapewnić fotografom i firmom niezrównaną jakość zdjęć - jak z laboratorium fotograficznego - oraz zdolność do drukowania grafiki w pełnym kolorze, i560 wykorzystuje zawansowaną technologię natryskiwania mikrokropli atramentu (MicroFine Droplet Technology.) z Micro Nozzles. Mając otwór wyrzucający atrament o średnicy zaledwie 10 mikronów - o 40% mniej niż u najbliższego rywala - mikrodysze tworzą krople o wielkości 2 pikolitrów, czyli ponad dwa razy mniejsze od wielkości kropli atramentu w większości produktów konkurencji. Wysoce precyzyjne metody wytwarzania półprzewodników zapewniają to, że każda kropla atramentu jest dokładnie takiej samej wielkości i podąża w idealnym kierunku. Kontrola i dokładność jaką oferują te mikroskopijne krople atramentu zapewnia Canonowi znaczną przewagę nad konkurencją pod względem oddania detali zarówno w kolorowych dokumentach jak i wydrukach fotograficznych, dając niezrównaną jakość zdjęć i grafiki znacznie przewyższającą jakość produktów opartych o znacznie droższe rozwiązania 6-atramentowe. Gęstość ustawienia dysz 7-krotnie przewyższająca to, co oferują niektóre produkty konkurencji, dramatycznie redukuje czas potrzebny na wydrukowanie strony od krawędzi do krawędzi, zapewniając i560 niezrównane szybkości wydruków bezmarginesowych. Teraz można wydrukować w pełnym kolorze zdjęcia bezmarginesowe 4 x 6 cala w zaledwie 50 sekund, czyli 3 razy szybciej niż w produktach konkurencji. Każdemu rzędowi specjalizowanych 2-pikolitrowych dysz odpowiada rząd dysz 5-pikolitrowych umożliwiając szybkie drukowanie grafiki i dużych obszarów koloru. W przeciwieństwie do produktów konkurencji, Bubble Jet i560 może jednocześnie wyrzucać duże i małe krople atramentu umożliwiając szybkie drukowanie w trybie wysokiej rozdzielczości.

Nie marnujesz atramentu i nie marnujesz czasu
Technologia oddzielnych pojemników z atramentem oferuje indywidualnie wymieniane zasobniki z atramentem dla wszystkich kolorów sprawiając, że wymieniane są tylko zasobniki z wyczerpanym kolorem. System wykrywania wyczerpania atramentu oraz niskiego poziomu atramentu ostrzega użytkownika, kiedy atrament danego koloru się wyczerpuje. Przezroczyste zasobniki z atramentem firmy Canon umożliwiają sprawdzenie czy wkład jest pusty przez jego usunięciem. Duży podajnik na 150 arkuszy na pewno spodoba się użytkownikom firmowym drukujących duże ilości dokumentów.

Bezpośrednie wydruki z aparatów i kamer.
i560 to pierwsza drukarka serii Bubble Jet Canona obsługująca nowy standard PictBridge dla podłączania cyfrowych aparatów i kamer bezpośrednio do drukarek poprzez kabel USB - zapewniając wygodne, szybkie i łatwe drukowanie zdjęć. Dowolny aparat lub kamera kompatybilna z PictBridge - niezależnie od producenta - może teraz zostać podłączona bezpośrednio i sterować drukarką bez potrzeby uprzedniego wgrania zdjęć na komputer.

Podłączalność i dodatkowe narzędzia

i560 można dzielić w większości środowisk sieciowych przy użyciu kieszonkowego serwera wydruku Pricom. Złącze równoległe i USB są w standardzie a drukarka jest kompatybilna z większością popularnych systemów operacyjnych Windows oraz Macintosh. Aby jeszcze bardziej poprawić jakość obrazu, szeroka gama oprogramowania została zintegrowana ze sterownikami drukarki. Photo Noise Reduction, Vivid Photo oraz Photo Optimizer PRO działają wspólnie dla poprawy wierności oddania, jakości i naturalności zdjęć - szczególnie tych wykonanych przy słabym oświetleniu.

W komplecie znajduje się ponadto oprogramowanie Easy-PhotoPrint, które interpretuje informacje o ustawieniach aparatu zarejestrowane w chwili robienia zdjęcia w aparatach zgodnych ze standardem Exif 2.2 dając zdjęcia o lepszej jakości i bardziej naturalnym wyglądzie. Oprogramowanie Easy-WebPrint upraszcza drukowanie stron Internetowych dzięki prawidłowemu skalowaniu dla wydrukowania całej strony, nawet jeśli strona rozciąga się na więcej niż jeden ekran.

Specyfikacja techniczna
Rozdzielczość Do 4800 x 1200 dpi
System druku 4-kolorowy, zaawansowana technologia natryskiwania mikrokropli MicroFine Droplet Technology. z Micro Nozzles, keople 2 pl
Zarządzanie kolorem ICM, ColorSync, Exif Print
Szybkość drukowania mono Do 22 stron na minutę (maksymalnie), 13 stron na minutę (tryb standardowy)
Szybkość drukowania w kolorze Tekst i grafika: do 15 stron na minutę (maksymalnie), 9 stron na minutę (tryb standardowy); pełna strona A4: do 2,3 strony na minutę (tryb standardowy)
Szybkość drukowania zdjęć A4: do 0,6 strony na minutę (tryb standardowy na PR-101); 4""x6"" [10x15cm] 32 sekundy (tryb standardowy na PR-101)
Typy nośników Zwykły papier, koperty, papier wysokiej rozdzielczości (HR-101N), , błyszczący papier foto (GP-301N, GP-401), profesjonalny papier fotograficzny (PR?101, PC-101S), błyszczący papier fotograficzny Plus(PP?101), papier fotograficzny pół-matowy (SG-101), matowy papier fotograficzny (MP-101, folie przezroczyste (CF-102), papier transferowy do koszulek (TR?201)
Gramatura Podajnik arkuszy: 64 do 105 g/m2; w przypadku obsługiwanych nośników specjalnych firmy Canon . do 270 g/m2
Podawanie nośnika Podajnik o pojemności do 150 arkuszy
Rozmiary nośnika Podajnik arkuszy: A4, B5, A5, Letter, Legal, koperty (wymiary DL lub Commercial 10), błyszczące karty foto 4. x 6. oraz 5"" x 7"" oraz rozmiar zdefiniowany przez użytkownika
Wydruk bez marginesów Papier Photo Paper Pro (A4 i 4"" x 6""), papier Photo Paper Plus Glossy (A4, 4"" x 6"" & 5"" x 7""), Glossy Photo Paper (A4), Matte Photo paper (A4)
Konfiguracja wkładu z atramentem Technologia oddzielnych zasobników z atramentem - cztery oddzielne zasobniki z atramentem (BCI-3e czarny, BCI-6C, BCI-6M, BCI-6Y)
Żywotność zasobnika z czarnym atramentem (testowana) 1500 stron 2
Żywotność zasobnika z kolorowymi atramentami (testowana) Cyjan: 570 stron, Magenta: 440 stron, Żółty: 380 stron 2
Interfejs i podłączalność do komputera PC Równoległy (kompatybilny z IEEE 1284); USB
Interfejs i podłączalność do aparatu i kamery Port Wydruków Bezpośrednich: bezpośrednie wydruki z cyfrowych aparatów i kamer kompatybilnych ze standardami PictBridge i Bubble Jet Direct
Bezpośrednie wydruki z aparatów Kompatybilność: Exif 2.2 lub wcześniejszy, zgodny z DPOF
Wymagania systemowe Windows: PC z Windows XP, Windows 2000, Windows Millennium, Windows 98, Windows NT 4.0 lub Windows 95, interfejs równoległy lub USB 4, napęd CD-ROM. Wolne miejsce na twardym dysku dla zainstalowania sterownika: 65MB dla Windows 2000/XP/NT, 30MB dla Windows ME/98/95. Mac: komputer Macintosh z Mac OS 8.6-9.x lub Mac OS X v10.2.1 lub późniejsza, interfejs USB. . Wolne miejsce na twardym dysku dla zainstalowania sterownika: 30MB dla Mac OS 8.6-9.x, 100MB dla Mac OS X v10.2.1 lub późniejszego
Oprogramowanie zintegrowane ze sterownikiem Windows: Photo Optimizer PRO, Image Optimizer, Photo Noise Reduction, Vivid Photo ;Mac: Photo Optimizer PRO, Vivid Photo, Photo Noise Reduction
Dołączone oprogramowanie Windows: Easy-PhotoPrint, Easy-WebPrint; Mac: Easy-PhotoPrint
Sieć zasilająca 220-240V 50-60Hz
Pobór mocy Około 0,5 W (wyczekiwanie w gotowości), około 24 W (drukowanie)
Zakres temperatur 5 . 35°C
Wilgotność względna 10 . 90% (bez kondensacji)
Poziom hałasu Około 36 dB (A) (tryb cichej pracy)
Wymiary (szer x głęb x wys) 418 x 274 x 172 mm
Masa Około 4,8 kg

  Wersja do druku [Powrót]
Posnet
Elzab
Audyt
Epson RX600
Rex-Rotary DS516pf
Panasonic
Canon
Ricoh
Minolta
Rex Rotary
Ricoh FT5035
Aficio™ 220
Producenci:
 - Rex-Rotary
 - Ricoh
 - Canon
 - Panasonic
 - Minolta
© 2004-2018 Digital Systems created by MT