Dzisiaj jest niedziela, 18 marca 2018
  Kopiarki cyfrowe
  Faksy
  Drukarki
  Powielacze cyfrowe
  Skanery
  Kopiarki cyfrowe
  Kopiarki cyfrowe
  Kopiarki analogowe
  Faksy laserowe
  Faksy na papier zwykły
  Faksy termiczne
  Drukarki laserowe
  Kolorowe druk.laser.
  Kopiarki cyfrowe
  Kopiarki analogowe
  Kopiarki osobiste cyfr.
  Kopiarki kolorowe
  Faksy laserowe
  Faksy atramentowe
  Kopiarki cyfrowe
  Faksy
  Drukarki kolorowe
  Drukarki czarno-białe
Canon i455

Canon Bubble Jet i455 oferuje nową wysoką rozdzielczość 4800x1200*dpi dostarczając wydruki dokumentowe o lepszej jakości i obrazy o niedoścignionym poziomie odwzorowania detali.

Drukowanie w tak wysokiej rozdzielczości pozwala na umieszczenie większej ilości atramentu na papierze, a zatem oddanie większego zakresu kolorystyki.

Tak samo ważne jak zastosowanie mikro-dyszy Canona (Micro-Nozzles) o średnicy 10 mikronów (około 40% mniejsze od najbliższej konkurencji). i455 zapewnia stałą wielkość i precyzyjną lokalizację 2-pikolitrowej kropli, co jest decydujące dla wysokiej jakości wydruków fotograficznych. Nowy rozmiar kropli 2pl zastosowany w i455 służy zmniejszeniu ziarnistości fotografii, niezależnie czy będą drukowane na papierze zwykłym czy fotograficznym. Daje to jakość fotograficzną zbliżoną do osiągów tradycyjnych drukarek 6-kolorowych.

"Jeśli wymagasz najlepszych kolorów i najlepszej jakości w najkrótszym czasie to Bubble Jet i455 przy swojej cenie będzie znakomitym wyborem" powiedział Hiroshi Komatsuzaki, szef Canon Consumer Imaging Europe.

Dzięki zastosowaniu unikatowego procesu produkcji głowicy, mikro dysze są znacznie bardziej precyzyjne od swoich rywali. Nie dość, że dysze są mniejsze i węższe, to nawet ich długość jest dwukrotnie mniejsza niż u najbliższej konkurencji. Umożliwia to szybsze uzupełnianie atramentu, a więc dostarczanie stałych kropli natryskiwanych na papier z najwyższą precyzją. Mikro-dysze przyczyniają się do ustalania nowych poziomów jakości fotograficznej przy zachowaniu wysokiej prędkości wydruków.

Drukarka może się poszczycić lepszą prędkością druku mono 18 str/min i 12 str/min wprost po wyjęciu z pudełka, co zgodnie z testami Canona jest najlepszym wynikiem wśród drukarek atramentowych w tej klasie. Drukarka i455 jest w stanie podnieść szybkość druku aż o 30% w stosunku do swojego poprzednika, dzięki usprawnieniu konstrukcji automatycznego podajnika papieru, usprawnieniu ruchu karetki oraz dzięki dłuższej głowicy mono, drukującej dwu-kierunkowo, jednoprzebiegowo.

Szybkość druku fotograficznego jest także najwyższa w tej klasie - zdjęcia 10 x 15cm ( 4x6. ) w rozdzielczości 1200 dpi jest drukowane w czasie ok. 62 sekund.

Funkcja druku bezpośredniego umożliwia wydruk fotografii wprost z kompatybilnego aparatu lub kamery cyfrowej Canon, przez zwykłe podpięcie kabla komunikacyjnego z aparatu do drukarki i455. Jest to szybkie, łatwe i wygodne rozwiązanie gdyż eliminuje konieczność przerzucania obrazów do komputera PC.

Drukarka i455 oferuje też Digital Photo Color Canona, stosując zoptymalizowane profile barwne dające obrazy fotograficzne opracowane zgodnie z preferencjami użytkowników.

W i455 uwzględniono też Exif Print 2.2 - oprogramowanie, które pozwala na wykorzystanie dodatkowych informacji zarejestrowanych przez aparat cyfrowy, do dalszego uwydatnienia kolorów i jakości wydruku bez używania komputera.

Ponadto z i455 związany jest zestaw narzędzi programowego przetwarzania obrazów takich jak, Canon Easy-PhotoPrint, Photo Noise Reduction oraz technologia Vivid Photo. Wpływają one wspólnie na dalsze podniesienie wierności reprodukcji, jakości i naturalności odwzorowań, poprawiają zdjęcia wykonane w słabym oświetleniu i ogólnie czynią i455 produktem przełomowym pod względem szybkości i jakości fotograficznej połączonej w jednym urządzeniu.

Canon i455 wyposażona jest w interfejs USB i jest zgodna ze wszelkimi popularnymi systemami operacyjnymi środowisk Windows i Mac.
Ponadto i455 obsługuje nowy standard branżowy - protokół PictBridge. Teraz można podłączyć bezpośrednio kablem USB do drukarki bez pośrednictwa komputera dowolny, zgodny ze standardem aparat czy kamerę niezależnie od marki.

Specyfikacja techniczna
Rodzaj: Atramentowa, Bubble Jet
Rozdzielczość: 4800x1200dpi
System zgodności kolorów: ICM v2.0,Color Sync 2.5 lub nowszy, Exif 2.2
Szybkość drukowania - mono tekst: 18 str./min (max), 11,8 str./min (standard)
Szybkość drukowania - kolorowa grafika: 12 str./min (max), 4,9 str./min (standard)
Podawanie papieru: Podajnik o pojemności do 100 kartek
Rozmiar papieru: A4, B5, A5, Letter, Legal, koperty (format DL lub Commercial 10),4x6.(10x15cm), 5x7" (13x18cm) oraz rozmiary określone przez użytkownika
Media: Zwykły papier; koperty; papiery Canon: papier do drukarek BubbleJet (LC-301), papier wysokiej rozdzielczości (HR-101), błyszczący papier fotograficzny (GP-301), błyszczące kartki (FM.101), profesjonalny papier fotograficzny (PR.101, PC-101S), błyszczący papier fotograficzny Plus (PP-101), papier fotograficzny matowy (MP-101), folie przezroczyste (CF-102), papier transferowy do koszulek T-shirt (TR.201)
Gramatura papieru:: 64 do 105 g/m2; w przypadku obsługiwanych nośników specjalnych firmy Canon - do 270 g/m2
Wydajność atramentów:
Wkłady: Czarny - ok. 130 stron przy 5% pokryciu
Barwny - ok. 160 stron przy 5% pokryciu na barwe
Interfejs: Universal Serial Bus (USB) v2.0
PictBridge
Parametry pracy
Zasilanie: ~ 220-240 V, 50 Hz
Pobór mocy: wyczekiwanie ok. 1 W, drukowanie ok. 2 W
Wymiary: 393x 258 x 202 (szer x głęb x wys)
Masa: ok. 4,7 kg
Poziom hałasu: ok. 39 dB(A)
Temperatura otoczenia: 5 - 35°C
Wilgotność otoczenia - pracy: 10 - 90%, bez kondensacji
Dodatkowe zalety: wydruk bez marginesów

  Wersja do druku [Powrót]
Posnet
Elzab
Audyt
Epson RX600
Rex-Rotary DS516pf
Panasonic
Canon
Ricoh
Minolta
Rex Rotary
Ricoh FT5035
Aficio™ 220
Producenci:
 - Rex-Rotary
 - Ricoh
 - Canon
 - Panasonic
 - Minolta
© 2004-2018 Digital Systems created by MT