Dzisiaj jest niedziela, 21 stycznia 2018
  Kopiarki cyfrowe
  Faksy
  Drukarki
  Powielacze cyfrowe
  Skanery
  Kopiarki cyfrowe
  Kopiarki cyfrowe
  Kopiarki analogowe
  Faksy laserowe
  Faksy na papier zwykły
  Faksy termiczne
  Drukarki laserowe
  Kolorowe druk.laser.
  Kopiarki cyfrowe
  Kopiarki analogowe
  Kopiarki osobiste cyfr.
  Kopiarki kolorowe
  Faksy laserowe
  Faksy atramentowe
  Kopiarki cyfrowe
  Faksy
  Drukarki kolorowe
  Drukarki czarno-białe
Minolta DiALTA Di183

di183

Kopiarka cyfrowa Di 183 z serii DiALTA to bardzo dobra inwestycja ze względu na jej wielofunkcyjność, która umożliwia kopiowanie, drukowanie i faksowanie. Dzięki połączeniu tych trzech funkcji z dużą pojemnością papieru użytkownik może być zadowolony z wysokiej wydajności przy minimalnym wykorzystaniu miejsca, co jest szczególnie istotne w małych biurach. Dzięki technologii Super G3 opcjonalny moduł faksu w Di 183 ma dużą szybkość przesyłania danych, a w wyniku zastosowania technologii Minolty nazywanej QuickPageTM Di 183 ma dużą szybkość drukowania nawet na formacie A3. Kolejną zaletą Di 183 są jej możliwości jako drukarki sieciowej. Di 183 można wpiąć w sieć komputerową, w wyniku czego dostępna jest z każdego sieciowego PC-ta.

Jakość obrazu
Di 183 posiada wiele rozwiązań zapewniających wysoką jakość obrazu. Jednym z nich jest system stabilizacji obrazu. System ten pozwala uzyskiwać doskonalą jakość kopii bez względu na postępujące zużycie bębna. Innym czynnikiem wplywającym na jakość reprodukcji jest znany już z innych kopiarek Minolty system wywolywania Micro-Toning High Grade. Jest on przystosowany do optymalizacji obrazu w rozdzielczości 600 dpi. Kopiarka Di 183 posiada możliwość wyboru trybu naświetlania. Tryb tekstowy zapewnia wysoki kontrast, natomiast tryb foto powoduje, że kopiując zdjęcia lub inne obiekty graficzne otrzymamy lagodne przejścia tonalne, które wiernie oddadzą charakter kopiowanego obrazu.

Wydajność i funkcjonalność
Kopiarka Di 183 jest bardzo szybkim i funkcjonalnym urządzeniem. Pierwszą kopię otrzymamy po uplywie mniej niz 7 s. (format A4 w poprzek). Funkcja obracania obrazu zapewnia, że bez względu na to, czy kierunek oryginalu jest zgodny z kierunkiem papieru, czy nie, zawsze otrzymamy prawidlowo wykonaną kopię. Oprócz tego Di 183 posiada wiele innych funkcji takich jak przeskalowanie obrazu (zoom), pozytyw/negatyw czy automatyczne wykrywanie rozmiaru papieru. Przeskalowanie obrazu pozwala powiększyc lub pomniejszyc kopię w zakresie od 50% do 200%. Funkcja pozytyw / negatyw znajduje zastosowanie wtedy, gdy chcemy zamienić ciemne tlo obrazu na jasne lub odwrotnie. Dzięki takiemu zabiegowi można znacząco ograniczyć zużycie tonera. Użyteczną funkcją jest również automatyczne wykrywanie rozmiaru papieru. Po zaladowaniu papieru do kasety nie musimy ręcznie wprowadzac danych dotyczących rozmiaru papieru. Urządzenie wykona te czynność za nas. Zabezpieczy to nas przed pomyłkami i pozwoli zaoszczędzić papier.

Możliwości sortowania
Di 183 umie sortować kopie na wiele różnych sposobów. Elektroniczne sortowanie polega na tym, że kopiarka potrafi zeskanować i zapamietać dokumenty, a następnie wydrukować do 99 zestawów kopii. W zależności od ilości pamięci w jaką urządzenie jest wyposażone, możliwe jest zapamiętanie od 10 stron (przy standardowej pamieci 16 MB) do 120 stron (po rozbudowie pamięci do 48 MB). Do sortowania elektronicznego niezbędny jest podajnik dokumentów AF-10. Jeżeli do jednej szuflady zaladujemy papier wzdluż, a do drugiej w poprzek, możemy otrzymać zestawy kopii posortowane lub pogrupowane krzyżowo. Funkcja ta jest dostępna z AF-10 oraz rozbudowaną pamięcią kopiarki. Natomiast po wyposażeniu urządzenia w opcjonalną tace przesuwową OT-103 zestawy kopiowanych dokumentów bedą przesunięte wzgledem siebie.

System podawania papieru
Kopiarka Di 183 wyposażona jest standardowo w jedną kasetę o pojemności 250 arkuszy formatu od A6 do A3. Można z niej podawać papier o gramaturze od 60 do 160 g/m2, materialy transparentne, folie transparentne OHP oraz papier z surowców wtórnych. Takie same rodzaje materialów można podawać z jednokartkowego podajnika ręcznego. Kopiarkę Di 183 można rozbudować o maksymalnie 4 kasety PF-120 o pojemności 250 arkuszy każda.

Możliwości sieciowe
Po wyposażeniu w opcjonalny kontroler Pi 1802e i kartę sieciową, Di 183 może pracować jako wydajna drukarka sieciowa o rozdzielczości 600 dpi. Prędkość drukowania jest taka sama jak prędkość kopiowania, czyli 18 wydruków na minutę. Rozbudowana o modul faksu Di 183 posiada możliwości skanera sieciowego i umożliwia przesylanie zeskanowanych dokumentów jako zalączników do e-maili, umieszczanie ich na serwerze FTP oraz przesylanie ich lokalizacji do wybranych użytkowników sieci (skanowanie do URL). Dokumenty mogą być przeslane w formie plików TIFF lub PDF

Przyjazna dla środowiska naturalnego
Di 183 jest urządzeniem przyjaznym dla środowiska naturalnego. Świadczą o tym uzyskane certyfikaty takie jak "Energy Star", "Eco Mark" czy "Blue Angel". Wśród wielu rozwiązań świadczących o wysokich standardach ochrony środowiska wymienić można system ponownego wykorzystywania zużytego tonera, ograniczenie emisji ozonu oraz wykorzystanie materialów pochodzących z recyclingu

[Powrót]
Posnet
Elzab
Audyt
Epson RX600
Rex-Rotary DS516pf
Panasonic
Canon
Ricoh
Minolta
Rex Rotary
Ricoh FT5035
Aficio™ 220
Producenci:
 - Rex-Rotary
 - Ricoh
 - Canon
 - Panasonic
 - Minolta
© 2004-2018 Digital Systems created by MT